Главная    Статьи   Изменения в законодательстве   У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ БУРХЛИВО ОБГОВОРЮЄТЬСЯ НОВИЙ ЗАКОН "ПРО ОСВІТУ"

Изменения в законодательстве

У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ БУРХЛИВО ОБГОВОРЮЄТЬСЯ НОВИЙ ЗАКОН "ПРО ОСВІТУ"
 27.09.2016, 15:16

У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ БУРХЛИВО ОБГОВОРЮЄТЬСЯ НОВИЙ ЗАКОН "ПРО ОСВІТУ"

 Фото профиля Тамары Захарченко     Тамара Захарченко:


Загрози освітянам у т.з Новому законі про освіту. Стаття 3 Право на освіту. 1. Кожен має право на освіту. … право на рівність умов доступу до освіти. Що мається на увазі під словосполученням «рівність умов доступу»? Після знищення шкіл в селах, малих містах доступ до освіти обмежено відстанню від місця проживання до закладу освіти, а відсутність матеріальної спроможності сім’ї та технічним забезпеченням місць проживання Інтернетом, то й до знань.
П.2 Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку…. В той же час Стаття 3. П 6. Особа має право безоплатно здобути освіту на кожному рівні освіти один раз, крім випадків, визначених законами України. Право обмежено отриманням освіти одного напрямку.
Закон не дає визначення поняттю «методична робота», не зрозуміло з чого складаються умови, викладання чомусь процес засвоєння знань учнем є обов’язок педагога, зникли вимоги до моральних якостей педагога, прибрали норму ст. 57 існуючого закону за яким встановлюється доплата за стаж: понад 3 роки - 0%, понад 10 років – 20 %, понад 20 років – 30%. Тепер все за волею КМУ. Таким чином звужено права на оплату праці, вони поставлені у залежність від КМУ, що є порушенням ст. 22 Конституції України. Зникла існуюча норма, що зарплата вчителя встановлюється на рівні середньому в промисловості, що є порушенням Конституції України.
В післядипломну освіти не включено педпрацівників. Прибрали право педагогів на вільний вибір форми підвищення кваліфікації. Покладають на педагога обов’язок щороку планувати певну кількість часу на підвищення кваліфікації. Примусово вводять кредитно-модульну систему підвищення кваліфікації. Оплату підвищення кваліфікації тепер МОЖУТЬ оплачувати, це проти того, що були зобов’язані. Знов Порядок оплати підвищення кваліфікації покладається на КМУ, що автоматично призведе до підвищення кваліфікації за рахунок зарплати освітян. Атестація не передбачає підвищення кваліфікації.
Сертифікація є обов’язковою кожні 5-ть років. Не пройшов сертифікацію – звільнення. Приймання на посаду педагога – за конкурсом. Робочий час педагога збільшено до нього включено ті види робіт які на зараз можуть виконуватися тільки за бажанням. Скасовується норма наказу МОн № 102 про порядок нарахування заробітної плати, яка не містить граничного обсягу навантаження, що відповідає ст. 21 КЗпП. Все регулює КМУ. Що є гарантією зменшення трудових прав освітян у т.ч. і на оплату праці, збільшить робочий час.

Коментарі:

 

Татьяна Сердечная: смішно

 

Тамара Захарченко: после принятия уже не будет

 

Татьяна Сердечная: либо плакать, либо смеяться

 

 Ірина Фют: І це "прогресивний" новий закон.

 

 Лариса Лисюк: Опрацювавши оті проекти закону, які гірші від невиконаного діючого, ми з колегами - профспілчанами прийшли до висновку - у нинішніх умовах треба заборонити горе - урядовцям писати твори на вільну тему і обзивати їх проектами законів. Треба зобовязати усіх до одного виконати Конституцію України і ЗУ "Про освіту", "Про загальну середню освіту". Тільки у процесі виконання дії народиться бачення що робити далі. Бо, відокремилися від законодавства, нагородили бозна - що, і закріплюють його як норму. На питання :"Що далі?" Хтось з авторів відповідь знає? Хоч би проаналізували те, що спотворили через ЗУ "Про вищу освіту", і не чіпали б тоді , поки не дозріємо усі разом середньої освіти.

 

 
Курильщиков заставят вести здоровый образ жизни
 20.07.2016, 10:28
Курильщиков хотят заставить вести здоровый образ жизни. В Раде появился законопроект, который...
Новые правила прописки украинцев
 20.07.2016, 11:31
НОВЫЕ ПРАВИЛА ПРОПИСКИ: ЧТО ИЗМЕНИТСЯ ДЛЯ УКРАИНЦЕВ
СРОЧНО!!!! Все предприниматели "ПЕРЕХОДИМ" в статус ГРАЖДАНИН-ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬ !!!
 28.03.2017, 00:00
Новый год принесет украинским предпринимателям не только подарки под елочку, но и изменения...
Водителям в Украине потребуются новые документы
 02.06.2016, 14:01
В ходе планового приведения украинского законодательства в соответствие с требованиями...
В Украине появится Высший антикоррупционный суд
 02.06.2016, 12:24
В Украине будет создан Высший антикоррупционный суд, а специализированные суды будут...
Комментарии
Войдите, чтобы оставить комментарий.